Lelki betevő

Lelki betevő: napsugarak bukkannak elő sötét felhők mögül (Fotó: by photoangel - www.freepik.com))
(Fotó: by photoangel – www.freepik.com)

Mikor segíthet a pszichológus?

Ha retinoblasztómában érintett valaki a családban, akkor egyszerűen azt mondhatnánk: bármikor.

A retinoblasztóma a diagnózistól kezdődően egy olyan összetett feladat, mely a gyermek, később felnőtt életének bármely szakaszában okozhat lelki problémákat; érintve a személy családtagjait gyermek- és felnőtt korban egyaránt – különösen a kétoldali típus esetén.

Fontos, hogy a retinoblasztómás személy és a családtagok egyaránt meg tudjanak küzdeni a betegségből fakadó lelki terhekkel.

Nem a gyengeség jele vagy szégyen úgy érezni, hogy ez egyedül nyomasztó és nehéz! Ilyen esetben javasolt segítő szakemberhez, pszichológushoz fordulni.

Az alábbi szakembereket azért javasoljuk, mert jártasak a tartós beteg gyermekeket nevelő családok segítésében.

Dr. Komlósi Piroska, pszichológus, családterapeuta

Családterapeutaként sokféle krónikus betegséggel  küzdő családdal  dolgoztam együtt azon, hogy az adott helyzettel miként tudnak hatékonyabban és harmonikusabban együttélni.

Talán a retinoblastomások családjainak is szüksége lehet ilyen fajta változásra.”

Elérhetőségem: flaskom@t-online.hu

Kézenfogva Alapítvány

Családterápia Látássérült gyermekek és családjaik számára nyújt konzultációs, terápiás lehetőséget az Alapítvány, elérhető áron.

„Abban támogatjuk és erősítjük a hozzánk fordulókat, hogy legyenek képesek a változáshoz szükséges lépéseket megtenni és saját sorsuk alakítását ismét kezükbe venni. Elsősorban lelki-, életvezetési problémák megoldására, rendezésére szolgál a családterápiás szolgáltatás és a konzultáció. „

További információk és elérhetőség.

Villányi Pszichológia

Csákvári Judit

” Az egyéni és párterápiák mellett, a Szempont Alapítványnál évekig kísértem felnőtt korban látássérültté vált emberek pszichológiai rehabilitációját egyéni és csoportmunkában […]”

” A terápiás munka mellett oktató kutatóként az ELTE Gyógypedagógiai Pszichológiai Intézetében dolgozom, kutatási területem az eltérő fejlődésmenet, intellektuális képességzavar, látássérülés pszichológiai, terápiás vonatkozásai. „

További információk és elérhetőség

Érdekelhet még...

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé! A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük